FENA Novost: Bosna u drugom pretkolu rukometnog kupa BiH

Desk FENA

[EMAIL TITLE]

2016-11-16 21:01:31

Bosna u drugom pretkolu rukometnog kupa BiH

SARAJEVO, 16. novembra (FENA) – Rukometaši sarajevske Bosne plasirali su se u drugo pretkolo rukometnog Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u susretu prvog pretkola na domaćem terenu savladali ekipu Krivaje s 43:30 (22:16).

Iako se početkom utakmice igralo ”gol za gol’, izabranici Adema Bašića igrali su dosta agresivniji i bolji rukomet, te su do kraja prvog poluvremena napravili šest poena razlike.

U nastavku susreta Bosna je nastavila igrati u istom ritmu i povećavati prednost koja je u jednom trenutku iznosila šesnaest poena prednosti.

Domaći rukometaši stečenu prednost do kraja susreta nisu ispuštali, iako je Krivaja u drugom poluvremenu uspjela smanjiti rezultatski deficit na 13 poena razlike.

Treneri oba tima u ovom susretu dali su priliku velikom broju igrača. U RK Bosna čak pet igrača je postiglo pet golova – Balta, Travančić, Osmanhodžić, Lingo i Šarenac, dok je u timu Krivaje Klis postigao devet golova.