FENA Novost: Belgija vodi s 2:0 protiv BiH na poluvremenu utakmice u Briselu

Desk FENA

[EMAIL TITLE]

2016-10-07 21:35:25

Belgija vodi s 2:0 protiv BiH na poluvremenu utakmice u Briselu

BRISEL, 7. oktobra (FENA) – Nogometna reprezentacija Belgije vodi s 2:0 protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine na poluvremenu kvalifikacione utakmice koja se igra na stadionu ”King Baudouin” u Briselu.

U početnim minutama susreta ekipe su odmjeravale snage te nije bilo većih prilika za postizanje gola. Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imao je Haris Medunjanin koji je u 18. minutu natrčao na loptu u šesnaestercu protivničkog tima i šutirao preko gola Courtoisa.

Belgija je došla do prenosti u 26. minutu susreta, nakon što je defanzivac BiH Emir Spahić loše reagirao na jedan ubačaj belgijskog tima i postigao autogol.

Samo dva minuta kasnije prednost je udvostručio Eden Hazard, koji nakon dobrog kontranapada Beglije prolazi odbranu BiH i matira golmana Asmira Begovića.

Do kraja poluvremena BiH je pokušavala organizirati napade i doći do pogotka koji bi vratio utakmici rezultatsku neizvjesnost, ali Belgija je igrala odlično i nastavila prijetiti Begoviću.