FENA Novost: Rukometaši Francuske prvi finalisti SP

Desk FENA

[EMAIL TITLE]

2017-01-26 23:10:29

Rukometaši Francuske prvi finalisti SP

PARIZ, 26. januara (FENA) – Rukometna reprezentacija Francuske prvi je finalista Svjetskog prvenstva.

Branitelj naslova i domaćin SP-a večeras je u Parizu u prvom polufinalnom susretu pobijedio  selekciju Slovenije sa 31:25 (15:12).

Francuzi su odlično otvorili susret  pa su  u 11. minuti golom iskusnog Narcissea s  dva igrača manje poveli sa 6:2. Uslijedile su tri pogreške Nikole Karabatića i Slovenija smanjuje na 6:5 do sredine prvog poluvremena. Domaći rukometaši  su serijom 3:0 u 21. minuti ponovo došli do osjetnije prednosti,  koju su uspjeli da zadrže do kraja poluvremena – 15:12.

Na krilima Remilija i Karabatića Francuska bježi na 19:15. Slovenci  prijete, ali domaćin uspješno održava prednost na tri-četiri gola.  U 45. minuti Remili postiže gol za najveću prednost 25:19.  U posljednja četiri minuta domaći su ušli sa pet golova prednosti,a svi  pokušaji selektora Slovenaca  Veselina Vujovića da motiviše igrače da  preokrenu rezultat nisu uspjeli, jer su Francuzi snažnom igrom  u odbrani zaustavili sve napade protivnika.

U drugom polufinalu sutra od 20.45 sastaju se Hrvatska – Norveška.