FENA Novost: Dvije medalje u Samoboru za karatistkinje „Tuzla Sibre“

Desk FENA

[EMAIL TITLE]

2017-01-15 12:23:53

Dvije medalje u Samoboru za karatistkinje „Tuzla Sibre“

TUZLA, 15. januara (FENA) – Dvije medalje osvojile su karatistkinje Kluba borilačkih sportova „Tuzla Sinbra“ na jednom od najmasovnijih turnira u Evropi – „Grand prix Croatia“ u Samoboru, gdje je nastupilo oko 1.800 takmičara iz 27 zemalja.

Od četiri prijavljena takmičara „Tuzla Sinbre“, dvije karatistkinje u Tuzlu su donijele zlatnu i srebrenu medalju.

U konkurenciji mlađih seniorki, Azra Bašić je u kategoriji -61 kg osvojila zlatnu medalju nakon ubjedljivih pobjeda u pet mečeva. U borbi za zlato s 5:0 pobijedila je takmičarku Kosova.

Dina Mahmud je u kategoriji +59 kg osvojila srebrenu medalju. Slavila je u pet mečeva, a poražena je u finalu od predstavnice Hrvatske.

Osim njih dvije, „Tuzla Sinbru“ su u Samoboru predstavljali još Belma Omerović i Amar Hadžimustafić, saopćeno je iz tuzlanskog kluba.