FENA Novost: Bayern uvjerljiv protiv Leipziga

Desk FENA

[EMAIL TITLE]

2016-12-22 08:32:49

Bayern uvjerljiv protiv Leipziga

MUENCHEN, 22. prosinca (FENA) – U derbiju 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva nogometaši Bayerna svladali su na svom terenu RB Leipzig 3:0 i novu će godinu dočekati na vrhu ljestvice Bundeslige.

U susretu dvije vodeće momčadi na ljestvici aktualni prvak se od početka nametnuo na terenu i sve dileme riješio već u prvih 45 minuta.

Strijelci su bili Thiago Alcantara u 17., Xabi Alonso u 26. i Lewandowski u 45. minuti iz jedanaesterca.

Leipzig je od 30. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog starta na Philippu Lahmu crveni karton dobio Emil Forsberg.

S tri nova boda Bayern se odvojio na vrhu ljestvice s 39 bodova, tri više od drugoplasiranog Leipziga. S 30 bodova na trećem se mjestu nalazi Hertha koja je sinoć upisala domaću pobjedu nad Darmstadtom 2:0.

U preostale tri utakmice igrane u srijedu Freiburg je u gostima svladao Ingolstadt rezultatom 2:1, dok su Koeln i Bayer Leverkusen, te Hoffenheim i Werder Bremen podijelili bodove. U oba susreta rezultat je bio 1:1.

Nogometaši u Njemačkoj sada odlazi na jednomjesečni zimski odmor, a prvenstvo se nastavlja 20. siječnja sljedeće godine.