FENA Novost: Athletic pobjedom zaključio nogometnu 2016. godinu u Španjolskoj

Desk FENA

[EMAIL TITLE]

2016-12-20 08:39:40

Athletic pobjedom zaključio nogometnu 2016. godinu u Španjolskoj

BILBAO, 20. prosinca (FENA) – U posljednjem susretu španjolskog nogometnog prvenstva prije zimske stanke Athletic Bilbao pobijedio je Celtu 2:1.

Celta je povela u 54. minuti golom Iaga Aspasa. U 80. minuti branič Celte Facundo Roncaglia skrivio je kazneni udarac i zaradio crveni karton, a siguran s bijele točke bio je Aritz Aduriz.

Prednost igrača više domaći nogometaši iskoristili su u sudačkoj nadoknadi kada je pogodio Mikel San Jose za potpuni preokret i pobjedu 2:1.

Nakon 16 odigranih kola Athletic je sedmi na ljestvici Primere s 26 bodova, dok je Celta trinaesta s 21 bodom.

Novu godinu na vrhu ljestvice dočekat će nogometaši madridskog Reala koji su skupili 37 bodova, 3 više od drugoplasirane Barcelone. Real ima i utakmicu manje u odnosu na Katalonce.