FENA Novost: Maid Redžić postavio državni juniorski rekord u skoku uvis

Desk FENA

[EMAIL TITLE]

2016-12-19 11:02:34

Maid Redžić postavio državni juniorski rekord u skoku uvis

SARAJEVO, 19. decembra (FENA) – Mladi bosanskohercegovački atletičar Maid Redžić na dvoranskim  mitinzima u Beogradu i Novom Sadu osvojio je prva mjesta u skoku uvis i na oba takmičenja  postavio državni rekord u kategoriji mlađih juniora.

Na subotnjem mitingu u Beogradu član Atletskog kluba Zenica preskočio je ljestvicu postavljenu na 190 cm, dok je u nedjelju u Novom Sadu popravio rekord za još pet cm, što mu je bilo dovoljno i za drugu zlatnu medalju.

I ostali članovi AK Zenica ostvarili su dobre rezultate i oborili klupske rekorde.

Hana Džumhur nastupila je u skoku uvis u Beogradu. Preskočila je visinu od 130 cm, što joj je novi lični rekord, ali i novi rekord kluba u kategoriji pionirki, a na istom takmičenju  Irina Kapković u skoku u dalj je rezultatom  3,92 m  osvojila 11. mjesto u konkurenciji 56 takmičarki.

Klupski juniorski rekord u troskoku u Novom Sadu popravio je Sedin Hećo. Skočio je 13,92 metra i osvojio  prvo mjesto, dok je Samir Hodžić u Novom Sadu  u skoku uvis osvojio  drugo mjesto s preskočenih 195 cm.