FENA Novost: Sloboda vodi protiv Širokog na poluvremenu susreta na Tušnju

Desk FENA

[EMAIL TITLE]

2016-10-22 15:55:40

Sloboda vodi protiv Širokog na poluvremenu susreta na Tušnju

TUZLA, 22. oktobra (FENA) – Fudbaleri Slobode vode protiv Širokog Brijega s 1:0 u susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine koji se igra na stadionu ”Tušanj” u Tuzli. Jedini gol u prvom poluvrmenu iz penala je postigao Sulejman Krpić u 41. minutu utakmice.

Susret se igra po teškom terenu stadiona ”Tušanj”, a prvih 40 minuta meča nisu donijele veće prilike za postizanje gola. Sloboda je imala terensku inicijativu i vršila je pritisak na gostujući tim, ali većih prilika izabranici Vlade Jagodića nisu imali.

S druge strane Široki Brijeg je čekao priliku da ugrozi protivnika iz kontranapada, međutim, zadnja linija domaćeg sastava je bila oprezna pa opasnosti za golmana Pirića nije bilo.

Napadi domaćih nogometaša isplatili su se u 41. minutu kada je za Slobodu dosuđen penal, a precizan s bijele tačke bio je Sulejman Krpić. Sloboda je do kraja poluvremena nastavila napadati i stvarati šanse, ali novih golova nije bilo.