FENA Novost: Ubjedljiva pobjeda Reala, Juventus slavio u Lyonu

Desk FENA

[EMAIL TITLE]

2016-10-18 23:13:36

Ubjedljiva pobjeda Reala, Juventus slavio u Lyonu

SARAJEVO, 18. oktobra (FENA) – Nogometaši Real Madrida ostvarili su najubjedljiviju pobjedu u 3. kolu nogometne Lige prvaka.

Aktualni prvak je na “Santago Bernabeu” slavio sa visokih 5:1 nad varšavskom Legijom.

Ovo kolo obilježila je i gostujuća pobjeda Juventusa nad Olympicom u  Lyonu sa 1:0.

Italijanski prvak  je do važne  pobjede stigao sa deset igrača nakon što je u 54. minuti Mario Lemina dobio crveni karton. Odlučujući gol postigao je Juan Cuadrado u 76. minuti. U dresu Juventusa Miralem Pjanić je igrao svih 90 minuta  protiv svog bivšeg kluba.

U E-grupi  Monaco je u finišu remizirao 1:1 na gostovanju kod CSKA, dok su Bayer i Tottenham odigrali bez golova u Leverkusenu.

U  F- grupi uz susret u Madridu, Borussija Dortmund je u Lisabonu sa 2:1 savladala Sporting.

U G- grupi Lester je sa 1:0  savladao Kopenhagen i učvrstio se na prvom mjestu na tabeli, dok je Porto golom iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena slavio u Bruggeu  sa 2:1.

Pored susreta  u Lyonu u H-grupi, zagrebački Dinamo je na Maksimiru poražen od Seville sa 1:0.